Strefa wiedzy

Pomocne wskazówki i informacje

Lenzing plastics wynalazł nowe rozwiązanie dla izolacji rur, kontenerów,bojlerów oraz kominów, etc. Jest to produkt, który łączy optymalne, fizyczne właściwości, w stu procentach nie przepuszcza wody i pary, jest odporny na czynniki klimatyczne oraz wyróżnia się łatwą instalacją.
Aerożele to otwarto komórkowe materiały o wyjątkowo małej gęstości. Dzięki swojej unikalnej strukturze, posiadają właściwości, które sprawdzają się w całej gamie różnych zastosowań.
Aerożele w postaci proszku lub pyłu są znane od dawna. Samuel S. Kistler, wynalazca aerożeli, sprzedał licencję na swoją technologię w roku 1940 firmie Monsanto Corporation w stanie Massachusetts, która rozpoczęła ich produkcję w roku 1942.
W branży budowlanej od dłuższego czasu zwraca się szczególną uwagę na izolację kanałów i rurociągów instalacyjnych. Specjaliści dowiedli, że odpowiednie zaizolowanie instalacji niesie za sobą wiele korzyści przy naprawdę niewielkim nakładzie pieniężnym.
Przy wykonywaniu instalacji grzewczych istotny jest nie tylko prawidłowy montaż, lecz także właściwa izolacja rur centralnego ogrzewania. Stosunkowo niski koszt materiałów i jednocześnie duże korzyści płynące z ich zastosowania sprawiają, że nie warto lekceważyć tej kwestii
Kluczowe znaczenie dla bilansu energetycznego, a co za tym idzie – komfortu cieplnego w pomieszczeniach, ma odpowiednie ocieplenie przegród budynku. Zaizolowane powinny zostać zarówno zewnętrzne oraz niektóre wewnętrzne ściany, jak i dach, poddasze, a także podziemne części budynku. Szczególną uwagę należy zwrócić także na trudnodostępne miejsca takie jak chociażby narożniki oraz nadproża.

Bezpłatna wycena

Wypełnij formualrz i poczekaj na kontakt od nas